Festivāls Stīga unplugged/izštepselēts

KĀ RADĀS STĪGA

Stīga unplugged/izštepselēts ir pierādījums tam, ka rokmūzika akustiskā izpildījumā arī ir jaudīga!

Kā radās Stīga? Tam ir savs stāsts:

"Liepāja. Silts, viegli vējains un vēls 2020.gada jūlija vakars kāda iekšpagalma terasē. Vakars, kad satikās daži vairāk vai mazāk savā starpā pazīstami un dzīves nedaudz apbružāti cilvēki. Sarunas, smiekli, ceļojums atmiņu līkločos un vienā brīdī kaut kas sašķīlās! Sašķīlās, novibrēja un atvēra tiešo pieeju KOSMOSAM. Nākamais rīts bija atšķirīgs no citiem šādiem rītiem, jo fiksā ideja, kura radās iepriekšējā vakarā, netika aizmirsta. Tieši otrādi – tika panākta vienošanās, ka iepriekšējā vakarā dzimusī ideja tiks attīstīta kaut vai “just for fun”, jo kurš gan cits, ja ne viņi paši parūpēsies par pareizo krāsu piešķiršanu dzīvei?!

Tad viņu ikdienā atgriezās sasodītais C19 un visi grandiozie plāni par foršajām kosmiskajām ballītēm tika nojaukti. Bēdīgi. Nedaudz.

Pienāca ziema un viss it kā ritēja klusi, mierīgi un piezemēti. Taču galvās pamazām sāka strādāt mazi robotiņi, kuri ģenerēja vēl lielākas un grandiozākas idejas ar ticību, ka pasaule reiz atkal nostabilizēsies. Ka atkal drīkstēs brīvi elpot un nokļūt vietās, kurās gaida, drīkstēs tikties ar savējiem un vienkārši būt kopā.

Kāda ir idejas formula? Jānim patīk spēlēt ģitāru un tam par godu viņš grib uzbūvēt veselu pasākumu +  Kristīne un Gatis automātiski tiek ieskaitīti radīšanas komandā = Stīga. Tieši tik vienkārši. Bez garām diskusijām un īpašām iespējām iebilst. "

Mēs kopš ziemas tiešām domājām, plānojām, rakstījām, zīmējām, iesaistījām draugus, strīdējāmies un radām kompromisus. Zāģējām kokus, šuvām karodziņus, taisījām lampiņu virtenes un sēžampufus. Mēs pamazām, soli pa solim RADĪJĀM Stīgu.  Radījām un mums tas joprojām bija “just for fun”.